Slobodná voľba umiestnenia

Marec 16, 2015 - rubrika: ARCHITEKTÚRA, Stavebné materiály - autor: Inzercia

Geberit Front Pre inštalatéra je najjednoduchšie nainštalovať tlačidlo splachovania WC priamo pred splachovaciu nádržku. Pre zákazníka to však nemusí byť vždy to najpraktickejšie riešenie. Možno by rád splachoval záchod z iného miesta. Nové oddialené splachovanie Geberit túto možnosť ponúka.

Ruku na srdce! Ktorý inštalatér alebo projektant pri navrhovaní kúpeľne premýšľa o tom, kam umiestniť tlačidlo splachovania WC, aby bolo čo najpohodlnejšie prístupné? Koniec koncov servisný otvor nádržky sám vymedzuje, kde má byť tlačidlo nainštalované. Často sa ale prehliada možnosť oddialeného splachovacieho tlačidla. Geberit ponúka hneď niekoľko typov, ktoré sa líšia nielen dizajnom, ale aj technológiou, skrytou za nimi.

Typ 70 – moderný dizajn

Tlačidlo má atraktívny minimalistický dizajn. Je tvorené sklenou platničkou s rozmermi 112 x 50 mm. Splachovanie pracuje na princípe servo technológie a na jeho aktiváciu stačí ľahký dotyk. Tlačidlo obsahuje všetko potrebné príslušenstvo a pripevňovací materiál na inštaláciu do murovaných konštrukcií a ľahkých priečok. K dispozícii je tiež variant na inštaláciu do nábytku. Na výber sú tri farby skla a tiež platnička z brúsenej ušľachtilej ocele.

geberit04-n2

Typ 01 a 10 – kompaktné a vysoko praktické

Jeho jadro tvorí veľmi odolný a vysoko účinný pneumatický cylinder s tlačidlami pre jednoduché alebo dvojité spláchnutie. Priemer tlačidla je 65 mm. Vďaka týmto úsporným rozmerom ho možno namontovať takmer kdekoľvek. Súčasťou dodávky je montážne príslušenstvo pre jednoduchú a spoľahlivú inštaláciu do murovaných konštrukcií a ľahkých priečok. Pre montáž do kúpeľňového nábytku máme v ponuke model s kontramaticou, ktorá pevne pritiahne pneumatický cylinder k nábytku. Tlačidlá sú v ponuke v rôznych materiálových a farebných vyhotoveniach. Tlačidlá typu 01 a 10 budú v predaji od 1. 4. 2015.

geberit-04-c

Všetky typy oddialeného splachovania možno nainštalovať do vzdialenosti 1,7 m od splachovacej nádržky a umožňujú úsporné splachovanie dvoma množstvami vody. Variabilné umiestnenie určite ocenia aj ľudia s obmedzenou pohyblivosťou. Tlačidlá nevyžadujú napojenie na elektrinu.

Kryt servisného otvoru

Otázkou zostáva, ako zakryť servisný otvor splachovacej nádržky. Geberit ponúka kryty z rôznych materiálov a farieb vrátane špeciálnej verzie určenej na vyplnenie vlastným obkladom.

geberittyp70-kupelna

geberit

Add Comment RegisterZanechaj komentár

_________________________

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


(vyžadované)

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>