Oporné múry a fasády domov inak

November 3, 2010 - rubrika: ARCHITEKTÚRA - autor: Inzercia

frontPostaviť oporný múr na záhrade, alebo spraviť fasádu rodinného domu Vás môže stáť nemalé úsilie často spojené so zložitou technológiou a nemalými finančnými nákladmi. Realizácia oporných múrov je mnohokrát tak zložitá, že je potreba odbornej stavebnej firmy. Jednoduché riešenie s kvalitným výsledkomInflatable Arch za minimálny čas je možné získať jedným stavebným materiálom. 

Tepelnoizolačná fasáda

Difúzne otvorený systém Novabrik Therm sa vyznačuje mimoriadnymi fyzikálnymi a praktickými vlastnosťami. Vysoké tepelnoizolačné vlastnosti na úrovni najlepších tepelnoizolačných tehlových blokov, ľahkosť realizácie rôznych veľkostí tepelnej izolácie fasád podľa požiadaviek stavebníka alebo projektanta, difúzny odpor materiálu zaraduje systém medzi difúzne otvorené, plošná hmotnosť 45kg/m2, suchá montáž, vyriešené detaily tepelných mostov a atraktívnosť vzhľadu.

0001 0002 0004

Jeho priaznivé účinky sa prejavujú na celkovom zdravý stavebných konštrukcií a taktiež na mikroklíme vnútorného priestoru domu. Zmení sa i mnoho ďalších mechanických vlastností obvodovej konštrukcie domu. Posúva sa bod mrazu (0°C) mimo vlastnej konštrukcie nosnej steny a rosný bod z celej obvodovej konštrukcie (vrátane izolácie a fasádneho pohľadového plášťa z betónových prvkov Novabrik) väčšinou zmizne. Čo znamená, že vnútorná povrchová teplota obvodovej konštrukcie stúpne.

Systém Novabrik Therm je veľmi dobrým partnerom Vašej stavby, ktorý zlepší teplotný a vlhkostný režim stavby. Lepšie a dôslednejšie využije všetky dobré vlastnosti použitých stavebných materiálov. Napríklad zvýšenie tepelno izolačných vlastností tepelnej izolácie, ktorá je vplyvom odvetranej fasády permanentne suchá, čo sa kladne prejaví na jej tepelnoizolačných vlastnostiach. Zateplenie fasády systémom Novabrik Therm dosiahneme lepšie tepelno akumulačné vlastnosti nosnej steny, ktorá je v celej hrúbke udržovaná na teplote rovnej alebo blízkej vnútornému vzduchu.

Fasádny plášť ma veľmi dlhú životnosť. Vyplatí sa všetko dôkladne zvážiť a uvidíte že si napokon vyberiete správne pri zateplenie domu.

Oporné múry bez základov.

Systém oporných múrov Novablok od spoločnosti Novabrik prináša architektom, stavebným inžinierom, staviteľom a investorom flexibilitu a mnohostranné použitie. Oporné múry predstavujú ideálne riešenie pri zaisťovaní svahov v akomkoľvek teréne či záhrade i pri riešeniach nádvorí, terás, záhrad a parkovísk. Pomáhajú rozšíriť možnosti ich využitia v maximálne možnej miere.

0003 0005

Novablok nevyžaduje pri stavbe použitie malty, stavebných lepidiel a kotevných šraubov či kolíkov. Bloky sa jednoducho skladajú na seba a spojujú na pero a drážku. Patentovaný spoj na pero a drážku zabezpečuje presné uloženie a pevné spojenie blokov.

Novablok je vhodný ako pre stavby menej namáhaných stien s výškou do 1,5 metra bez použitia armovacej siete, tak i pre stavby vysoko namáhaných oporných múrov v dopravnom staviteľstve s použitím armovacej siete Fortrac. Základová konštrukcia pod oporný múr sa nerealizuje. Vzhľad oporných stien po dokončení pripomína klasický kameň vo vybranom farebnom odtieni.

BIBLIOGRAFICKÉ ZDROJE:

images: http://www.novabrik.cz

informácie: http://www.novabrik.cz

One thought on “Oporné múry a fasády domov inak

  1. Miroslav Sklenařík hovorí:

    Prosím o informáciu, kde sa dajú murovacie tvárnice Novablok kúpiť na Slovensku. Tiež by som privítal katalog výrobkov.Dakujem. Ing. Miroslav Sklenařík, Nad plážou 14, 974 01 Banská Bystrica.

Add Comment RegisterZanechaj komentár

_________________________

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


(vyžadované)

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>